Директор програми

Київська богословська семінарія та Об'єднання церков євангельських християн баптистів м. Києва і Київської області представляють нову навчальну програму:

Школа пасторського лідерства LINTEUM (Linteum – (лат.) рушник)

«Ісус … устає від вечері, і здіймає одежу, бере рушника («Linteum») й підперізується. Потому налив Він води до вмивальниці, та й зачав обмивати ноги учням, і витирати рушником («Linteum»), що ним був підперезаний» (Івана 13:3-5)

Організатори школи об’єднані вірою в те, що справжній пастор – це лідер, який служить. Ми хочемо у всьому бути схожими на Ісуса. Він підперезався рушником – так само і ми хочемо бути готовими до того, щоб взяти участь в житті іншої людини та послужити їй.


Маєте запитання щодо програми, дзвоніть:

+38(098) 007-09-02 - Олег Павліщук

 

 

 

Про програму

Школа пасторського лідерства LINTEUM – навчальна можливість для служителів діючих та потенційних, які не мають богословської освіти і розуміють її необхідність. Цілком можливо, ця школа – саме для вас!

 В чому особливість школи Linteum?

  • ДОСТУПНІСТЬ - динамічний графік навчання, доступний для більшості бажаючих приєднатися до програми; навчальна база знаходиться в Києві;
  • МЕНТОРСТВО -  наставники з числа зрілих пасторів, що впродовж двох років допоможуть у особистому зростанні, посприяють випрацювати навички спільності, підзвітності та стосунків учнівства серед служителів;
  • Практичні КУРСИ, на яких поєднуються академічна глибина та осмислення сучасних викликів для церкви, її служіння та служителів.

Кого має зацікавити це навчання?

  • Пастори, які турбуються про нових служителів і пильнують, щоб вони вчились;
  • Молоді лідери та активна молодь, що вже включилася в служіння;
  • Ті, хто задіяні в організації нової церкви або є діючими пасторами чи проповідниками, але ще не мають богословської освіти.

Ми розуміємо, що сучасні реальності та запропонований нами темп навчання (щомісячні сесії по три неповні дні) будуть зручними найперше  для абітурієнтів Київщини та сусідніх областей. Але ми відкриті до всіх братів, кого зацікавила наша програма.

Як саме організоване навчання і яка його тривалість?

Повний курс розрахований на два роки. Навчальна сесія на кампусі проходить один раз на місяць. Починається у четвер ввечері  з 18:00, продовжується всю п’ятницю і завершується в суботу до 15:00.

Від студента очікується присутність на кампусі КБС протягом сесії та проживання в гуртожитку семінарії.

Кількість місць в навчальній групі обмежена, оскільки надто велике число студентів не буде сприяти якості навчання та взаємодії з викладачами й наставниками

 

Як вступити

Абітурієнт має заповнити Анкету абітурієнта онлайн. А також завантажує анкету-рекомендацію, яку просить заповнити пресвітера церкви (або голову вашого об’єднання).

Вступні іспити складатимуться з двох етапів: тесту на знання Біблії та співбесіди з викладачами Школи.

Навчальний план

Дворічне навчання групується в чотири семестри по чотири сесії в кожному. Мова викладання – українська.

СЕМЕСТР 1

Основи пасторського служіння

Суть пасторського служіння, що полягає у чотирьох словах: «ЗНАТИ овець, ВЕСТИ їх, ЗАХИЩАТИ та ГОДУВАТИ».

Герменевтика-гомілетика 1

Герменевтика (наука тлумачення Біблії) та гомілетика (наука проповіді) об’єднані разом задля вивчення повного циклу дослідження та проголошення Божого Слова.

Основи богослов’я

Кожен пастор, як і кожен без винятків член церкви, є богословом – розуміє він це, чи ні. Курс заохочує до постійного вивчення богослов’я та показує його місце у практичному служінні.

Огляд Старого Завіту

Ціль курсу – показати цілісність Писання, переконатися, що кожна книга Старого Завіту вказує на Христа, і заохотити вживати Старий Завіт у власному житті та служінні.

СЕМЕСТР 2

Практична еклезіологія

Дослідження теми церкви – її служіння, керівництва, духовних дарів, покликання та місії.

Герменевтика-гомілетика 2

Продовження курсу, де студент навчатиметься долати перешкоди на шляху від дослідження до проголошення Божого Слова.

Духовне формування

Що таке духовний ріст. Як зростає християнин або чому він не росте. Добрі звички. Як християнин взаємодіє зі Святим Духом.

Огляд НЗ

Вступ до огляду книг Нового Завіту.

СЕМЕСТР 3

Гомілетика практикум

Сесія, на якій кожен студент скаже проповідь і отримає на неї відгук від інших студентів та викладачів. Ціль курсу – допомогти зрозуміти, що служіння проповіді в церкві – це «командний вид спорту».

Історія церкви та братства

Стислий огляд основних історичних процесів, що вплинули і досі впливають на сучасну церкву та баптистське братство України.

Біблійне богослов’я

Як розрізнені в часі та просторі манускрипти Біблії утворюють цілісне полотно, що «відображає» Христа, і як ми можемо взаємодіяти з Святим Письмом, пам’ятаючи, що це книга, де тисячі персонажів, але тільки один Герой.

Душеопіка в помісній церкві

Основні принципи турботи про людські душі та практичні поради – як це реалізувати в помісній церкві.

СЕМЕСТР 4

Християнин у сучасному світі

Що таке світогляд людини, як він формується та на що впливає. Що і як формує світогляд християнина.

Здоров’я церкви

Зрілість церкви в ставленні до її лідерів, до фінансів, до служіння та Великого Доручення.

Пастор-миротворець

Пастору не потрібно перейматися – прийдуть в його церкву конфлікти чи ні. Прийдуть обов’язково. Натомість служитель має бути готовим реагувати на конфлікти та вирішувати їх у дусі Євангелії.

Принципи сімейного служіння в церкві

Виїздна сесія з дружинами.